چشم اندازی در مه در تماشاخانه شانو

 

نمایش چشم اندازی در مه در سال ۱۳۵۷ توسط ابو القاسم معارفی نوشته شد و قرار بود در شهریور همان سال برای شبکه اول و دوم تلویزیون ضبط شود که میسر نشد.در این‌نمایش شادروان غلامحسین‌نقشینه و‌نور الدین‌استوار،مرضیه برومند،میترا فتحی و ابوالفضل مطلق حضور داشتند. این‌نمایش در سال ۱۳۹۳ برای جشنواره فجر باز نویسی شد و دوبار در سالن انتظامی خانه هنرمندان‌و‌فرهنگسرای ابن سینا با حضور :

اصغر همت،فرزانه نشاط خواه،میترا فتحی،مهدی علی احمدی،سعید کنگرانی،رضا فیاضی،اکبر سنگی، بیژن افشار،طیب شرافتی ،ابوالفضل مطلق،صادق توکلی و عباس شادروان رو خوانی شد.

داستان این نمایش یک درام اجتماعی است.قصه خودخواهی انسانها ،قصه طمع،قصه عشق فراموش شده است.

این‌نمایش هر شب ساعت ۲۱ تا ۱۰ تیر در تماشاخانه شانو واقع در تقاطع طالقانی و وصال به روی صحنه میرود. بازیگرانی که در این نمایش ایفای نقش میکنند :صادق توکلی، قدرت الله دلاوری،علیرضا درویش نژاد،حمید رضا سعید پور،فرداد صفاخو، شقایق مسافر و فروغ بهرامی هستند.

در اولین شب اجرای این نمایش بسیاری از بزرگان و‌پیشکسوتان تاتر حضور داشتند. خانم برومند همسر زنده یاد داوود رشیدی ، سیروس ابراهیم زاده، مهدی میامی و دکتر قطب الدین صادقی و بسیاری از اساتید و بزرگان تاتراز این نمایش استقبال کردند .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید