بار ها  به محض اینکه هنرمند مورد علاقه مان و یا استاد ی دار دنیا را وداع می گوید  ، به خود و دیگران در تعریف و تمجید از وی می گوییم ، تا صد سال آینده هم مثل او از مادری زاده نخواهد شد . واقعا ً آیا می شود به این آرزو رسید که هنرمندان ما یا به عبارتی سرمایه های ملی یک کشور  در طول عمر از سلامتی کامل تری برخوردار با شند و درگیر بیماری و بیمارستان و دارو نباشند ؟

هنرمندان انسان های بخصوصی هستند که با تلاش و رنج و کار و مشقت ، دغدغه ها و وسواس ها و.... ساخته و پرداخته می شوند  که از عهده هر انسانی بر نمی آید  یا دغدغه شان نیست که مانند این انسانها همه چیز خود را به فدیه دیگر انسان ها بگذارند. به همین خاطر از دیگران متمایز می شوند و گاه در دوران زندگی خود و حتی تا سالها بعد هم ماهیت واقعی و ارزش شان شناخته نمی شود.

هنرمند انسانی نیست که با از دست دادنش بتوان با بخشنامه و بودجه و زور و زر ،  پرورد  .  انسان هنرمند ، با خود فرهنگ و هنر و ادبیات و انسان شناسی  و عشق ، گذشت ، مهربانی ، وفاداری عاطفه و تجربه و.... هر صفات عالی و والای بشری را متبلور می سازد . پس چرا باید او را زود  از دست داد ؟ بسیار اتفاق افتاده که  هنرمندان  را اغلب به خاطر رعایت نکردن نکات ساده ای در مورد سلامتی و تندرستی شان  زود از دست می دهیم چرا که  اگر بدانند و آگاه شوند  با روشی ساده  و دست یافتنی به سادگی  برداشتن یک لیوان آب و نوشیدن آن ، می توانند بهره وری بیشتری را  به منصه ظهور برسانند شاید تغییری حاصل شود . معتقدیم که تمام نارحتی های جسمی و روحی بشر ، از تغذیه غلط و عدم اطاعت از قانون طبیعت می باشد . میدانیم که علت بیماری کمبود بنیه و توان است ، غذاهای طبیعی تنها وسیله ی است که انسان می تواند تندرستی و نیروی جسمی و فکری خود را به وسیله آن به دست آورد و نشاط زندگی را تا سالیان دراز حفظ کند . ناتوانی خود را کاهش دهد و از پیری زودرس و مرگ های ناگهانی که امروزه جامعه بشری را سخت تهدید می کند رهایی یابد . بقراط گفته : باید کاری کنی که غذای تو تنها داروی تو باشد و داروی تو غذای مخصوص تو گردد . یک نقل قول برای مخالفین این نوع تغذیه که بسیار در باورشان سخت می نماید و با آن مقابله می کنند به نقل از دکتر زرین آذر دارای فوق تخصص در بیماریهای دستگاه گوارش ٬ کبد و تغذیه می گویم تا به پذیرش موضوع ما کمک نماید :

زمانیکه پزشک مجارستانی قرن نوزدهم دکتر ایگناز سملویس نظریه ی خود در مورد شستشوی دست پیش از ورود به اتاق عمل زایمان را برای جلوگیری از مرگ و میر پردامنه ی زنان پس از وضع حمل در بیمارستا نها به جامعه ی پزشکی اعلام داشت مورد تمسخر و انکار شدید از طرف همکارانش قرار گرفته و نهایتا از بیمارستان اخراج گردید. اگر چه صحت گفته ی دکتر سملویس در عمل ثابت شده بود برخی از پزشکان با عصبیت برخورد او را غیر علمی و توهین آمیز به شخصیت و نظافت خود اعلام نموده بدلیل اینکه او نتوانسته دلایل علمی برای نظریه ی خود فراهم کند آنرا رد نمودند.

در طول عمر کوتاه پزشکی مدرن بخصوص در کمتر از یکصد سال گذشته که این نوع نگرش به بیماری خود را حاکم بلامنازع عرصه ی درمان ساخته و تمامی روشهای درمانی ماقبل خود را با عناوین « غیر علمی » متحجر و عقب مانده از صحنه راند ه است وهمزمان با رشد و گسترش بی سابقه ی کمپانیهای دارویی و نفوذ عظیم آنها در جامعه ی پزشکی که تجویز دارو را تفکر غالب و مسلط بر تئوری درمان گردانیده مبحث تاثیر تغذیه و نحوه ی زیست بشر در ایجاد و یا جلوگیری و درمان بیماریها به ناباوری و تمسخر گرفته شده به نوعی عقب ماندگی و تحجر نسبت داده میشود .
تنها در چند سال اخیر است که بدلایل مختلف از جمله مشکلات موجود در پزشکی مدرن از جمله ناتوانی در درمان بیماریها توسط دارو ٬ افزایش میزان بیماریهایی مانند اپیدمی چاقی و بیماری قلب که ارتباط روشن و آشکار با نحوه ی زندگی و نوع تغذیه دارند و همچنین هشیاری عموم مردم نسبت به تغذیه ی صحیح و تاثیر آن در سلامت خود و محیط زیستشان درهای تفکر و اندیشه ی جامعه ی پزشکی با احتیاط بر روی اهمیت تغذیه و نقش مواد غذایی در ایجاد بیماریها آهسته باز گردیده است
فراموش نکنیم در زمانی کمتر از چهل سال پیش ارتباط بین مصرف سیگار و بیماریهایی مانند سرطان٬ قلب و عروق ٬ دستگاه گوارش ٬ تنفسی ٬ سکته و …از طرف جامعه ی پزشکی مطلقا انکار میشد. پزشکان نه تنها خود سیگار میکشیدند بلکه کشیدن سیگار را برای آرامش اعصاب به بیماران خود توصیه مینمودند

با این مقدمه کوتاه به اصل قضیه  ، یعنی تندرستی و سلامتی برای انسان ها و بخصوص هنرمندان و استثنا های آنها که به عنوان سمبل و نماد و ارزش های ملی قلمداد می شوند می رسم و به عبارتی  باید گفت : هنرمند شاخه ای نیست که بریده شود و به راحتی جای آن شاخه و برگ دیگری سبز شود .  انسان موجود پیچیده ای است و مشکلاتش معمولا در سطوح فیزیکی و جسمی و یا ذهنی و روحی اتفاق میافتد .عواملی که سلامتی ما به آنها وابسته است هشت عامل طبیعی  شامل هوای تازه، آب خالص وپاک ، نورخورشید ،  غذاهای طبیعی ، استراحت  ، ورزش  ، میانه روی و توکل به پروردگار هستند .

مختصراً چهار عامل اصلی را در اینجا  بررسی می نماییم :

 

موارد چهار گانه زندگی و سلامتی :

یک ) هوا : اولین نیاز تمام موجودات زنده روی زمین اکسیژن است . تمام سلول های بدن بایستی به طور دائم در معرض اکسیژن کافی قرار بگیرند در غیر اینصورت ضعیف و نابود خواهند شد.  ما چیزی جز سلول نیستیم هر عضوی در بدن ما از سلول تشکیل شده است . به طور معمول حدود 15 بار در دقیقه نفس می کشیم و هر بار حدود 500 سانتی متر مکعب هوا را درون ریه هایمان می بریم ریه ها حدود 3 هزار سانتیمتر مکعب هوا را در خود نگه می دارند که تقریبا شش برابر هوایی است که هر بار تنفس می کنیم .پوست ما به هوای تازه نیاز دارد .تنفس کامل نه تنها اکسیژن مورد نیاز را تامین می کند تا با جریان خون به بافت ها منتقل شود بلکه اندام های شما را نیرومند و در مقابل بیماری ها محافظت می کند و آن ها را برای انجام وظایفشان سالم و تندرست می سازد. تنفس خوب اعصاب را آرام ، اشتها را تحریک و هضم غذا را آسان می کند .در نهایت نیز خواب مناسبی را که موجب طراوت و شادابی می شود در پی دارد .حال اگر اکسیژن کافی و سالم به بدن نرسد جریان خون آهسته می شود مواد دفعی و سمی که باید ازطریق بازدم از ریه ها دفع شوند در بدن باقی می مانند و خون کثیف می گردد. نه تنها ریه ها بلکه معده ، کبد ، و مغز نیز تحت تاثیر قرار می گیرند پوست خشک می شود و فرایند هضم کند می شود فعالیت و کار قلب تقلیل می یابد تیرگی شعور پدید می آید افکار پریشان و روح افسرده می گرددکل سیستم بدن سست شده و عملکرد کاهش می یابد و بدن مستعد بیماری می شود .

دو ) آب : بجز هوا هیچ عنصری از طبیعت نیست که به اندازه آب سالم برای حفظ زندگی اهمیت داشته باشد .زمانی که آب خالص به بدن وارد می شود چون کاملاً پاک است شروع به جمع آوری و بیرون راندن رسوباتی می کند که در مفاصل ، دیواره رگ ها یا هر جای دیگری انباشته شده اند ، سنگ های کیسه صفرا و سنگ های کلیه کوچک و کوچک تر می شوند تا زمانی که از مجرا ها عبور کنند و از بدن خارج شوند .وقتی آب کافی ننوشیم غلظت خون افزایش می یابد و گردش آن سخت تر صورت می گیرد .یکی از مهم ترین نکاتی که در زمینه نوشیدن آب تاثیر آن روی قلب و گردش خون است .یبوست عارضه دیگری است که بیش تر وقت ها در اثر نرسیدن اب کافی به بدن پدید می آید .آب به سلامتی بدن و بهبود بیماری کمک می کند .

سه ) نور خورشید  : نور خورشید یکی از عوامل شفا دهنده طبیعت است .نور خورشید سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و با سرطان مبارزه می کند ، نور خورشید کلسترول را کاهش می دهد ، فشار خون را را کاهش می دهد ، قند خون را کاهش می دهد، ورم مفاصل را بهبود می بخشد، باکتری ها را نابود می کند ،و نور خورشید به ما روحی خورشیدی می بخشد و به ما احساس خوب بودن می دهد .

چهار ) تغذیه : « شما همان هستید که می خورید » عذا های طبیعی و سالم که خداوند یا طبیعت برای انسان آفریده است  غذا هایی انرژی بخش هستند و در عین حال سلامتی و زندگی را به ارمغان می آورند .برای سالم بودن چه برنامه غذایی باید داشته باشیم ؟ جواب ساده است « هر چه غذا طبیعی تر ، بهتر » اغلب ما چیز هایی مانند کیک و چیپس و همبرگر را غذا می نامیم که در اصل هیچ گونه ماده ی مغذی ندارند این مواد نیرو بخش نیستند و نمی توانند مواد لازم را برای سلول ها فراهم کنند .  حال چه غذا هایی سالم و طبیعی هستند و چه غذاهایی غیر سالم و غیر طبیعی :

مواد غذایی مضر : غذا های طبیعی و سالم تنوع بسیار دارند طوری که زمان زیادی برای نام بردن ، خوردن و حتی امتحان آن ها لازم است ، اما تعداد محدودی عذا های غیر طبیعی  و مضر وجود دارد که این تعداد کم باعث بروز انواع بیماری ها و مشکلات بشر امروزی از لحاظ جسمی و روحی است مثل :

گروه یک : انواع گوشت شامل مرغ و ماهی

گروه دو : تمام محصولات حیوانی از جمله لبنیات و تخم مرغ

گروه سه : الکل ، قهوه ، چای ، نوشابه ، شکلات ، بیکینگ پودر ، جوش شیرین

گروه چهار : روغن های تصفیه شده و جامد

گروه پنچ : انواع شکر تصفیه شده

گروه شش : غلات تصفیه شده مثل آرد سفید و برنج سفید

گروه هفت : ویتامین ها و مواد معدنی که بصورت شیمیایی و یا دارو به فروش می رسند .

پس از این تقسیم بندی ، حالا باید بگوییم چرا مصرف این مواد برای انسان زیان آور است و چگونه ما با ادامه و اسرار بر عادت های سنتی و فرهنگ بد تغذیه بیمار می شویم . چهار مورد اساسی تر آن را  ذیلا توضیح می دهیم :

انواع گوشت : بدن انسان برای خوردن گوشت طراحی نشده است . بررسی وضعیت بدن انسان به خوبی این نظر را تایید می کند . تفاوت دندان های حیوانات گوشتخوار  با انسان ، آرواره ، و طول روده ها براین تفاوت و اینکه انسان بصورت طبیعی گوشت خوار نیست صحه می گذارد .

تمامی شواهد تاریخی موجود در طبیعت به گیاه خوار بودن ساختمان بدن انسان از آغاز پیدایش او دلالت دارد. طبق شواهد، طی میلیونها سال که از دوران آفرینش اولین موجود پستاندار گیاه خوار میگذرد فقط دوران کوتاهی است که او از طبیعت خود دور افتاده و از خوردن خوراکی که بدنش برای آن ساخته شده سر پیچی نموده‌است. تاریخ گیاهخواری در واقع به تاریخ پیدایش بشر بر روی زمین بر می‌گردد.

از شواهد تاریخی گذشته معلوم شده‌است که انسان‌های اولیه همانند حیوانات تنها خوراکشان میوه درختان بوده‌است.برخی دانشمندان عنوان کرده‌اند که انسان‌ها بواسطه پیش آمدهای گوناگونی مانند زمین لرزه  و دوران یخ بندان ، ناگزیر به کوچ به نواحی مختلف شده که بعضا در آنها میوه کمیاب بوده و بنابراین انسان‌ها ناچار به استفاده از گوشت حیوانات شدند.

پروفسور«هئر» آلمانی دربارهِ خوراک انسان‌های اولیه عنوان کرده‌است که بشر اولیه تنها از میوه‌های جنگلی تغذیه می‌کرده‌اند..

طبق شواهد تاریخی مصریان باستان حیوانات را مقدس می‌دانستند و بنابراین از خوردن گوشت آنها خودداری می‌کردند. هندوهای برهمایی یا بودایی نیز گوشت حیوانات را استعمال نمی‌کردند و دلیل این بود که اینکار به کل در مذهب آنها قدغن بوده‌است.در دین اوستا کشاورزی کار مقدسی به شمار می‌آمده و کشتن حیوانات کاری اهریمنی در نظر گرفته می‌شده‌است. پیروان این مذهب در گذشته حیوانات را محترم شمرده و هرگز از گوشت آنها تغذیه نمی‌کردند. در روایات پارسیان آمده‌است که زردشت هم تغذیه ای طبیعی داشته است .

مزدک و مانی نیز که پس از زردشت آمدند خوردن گوشت حیوانات را غدغن کردند.  در میان فیلسوفان یونان و روم باستان اعتقاد به گیاهخواری قوی تر بود. اولین چهره برجسته در میان آنان که به گیاهخواری معتقد بود فیثاغورث است که در انتهای قرن ششم قبل از میلاد می‌زیست. رژیم غذایی فیثاغورثی شامل اجتناب از خوردن گوشت حیوانات سلاخی شده بود. اخلاق فیثاغورثی کم کم به صورت یک آئین فلسفی درآمد که به برپا کردن قانونی جهانشمول و مطلق گرایش داشت که از جمله با حکم به عدم کشتن مخلوقات زنده برای اجتناب از خونریزی بی رحمانه به خصوص قربانی کردن حیوانات و تغذیه از گوشت همراه بود.

فیثاغورثیان با توجه به این گرایش، به وجود یکسان روح در انسان و حیوان قائل بودند و لذا کشتن حیوانات را منع می‌کردند. البته آنها تغذیه گیاهی را سالمتر هم می‌دانستند. افلاطون هم در نوشته‌هایش نظرات تقریباً مشابهی را با فیثاغورثیان ابراز می‌کند.پیروان فیثاغورث از انجیر و سبزیها و میوه‌ها تغذیه می‌کردند. خود فیثاغورث که به سن صدسالگی مرد در باب گوشتخواری کفته‌است: «خودتان را به خوراک چرکینی همچون گوشت آلوده نکنید» . پزشک نامدار بوعلی سینا نیز از جمله طرفداران گیاهخواری بوده‌است.

در دوران رنسانس در اروپا خوردن گوشت با هاله‌ای از ثروت و قدرت احاطه شد و تنها راهبان مسیحی با امید تقرب به خدا از خوردن آن پرهیز می‌کردند.در انگلستان از قرن هفدهم، زمانی که عقاید رادیکال در زمینه‌های مختلف رواج یافت، اعتقاد به گیاهخواری به تدریج شروع به رشد کرد. فرقه‌های مذهبی با اعتقاد به پرهیز از خوردن غذاهای حیوانی شروع به ظهور کردند و اعتراض‌های اخلاقی بر مبنای بیزاری از بهره کشی از حیوانات آغاز شد.

طبق بررسی‌های انجام شده قدمت انسان به بیش از چهار میلیون سال می‌رسد که قسمت عمده آن را بطور اساسی گیاه خوار بوده‌است و فقط حدود پنجاه هزار سال است که با کشف آتش پخته خواری به تغذیه انسان راه پیدا کرده‌است و بیش از هفت هزار سال نیست که انسان با یادگیری کشاورزی و ساکن شدن در کنار کشتزار‌های خود، با اهلی کردن حیوانات به پرورش آنان جهت استفاده از گوشت و شیرشان پرداخت.
گفتنی است که طرفداری از گیاهخواری در طول
قرن بیستم ادامه یافت اما به خصوص در دهه ۱۹۷۰ بود که این اندیشه به دوران شکوفایی خود رسید.
برخی مشاهیر گیاهخوار: زرتشت ،
افلاطون ، سقراط ، لئونارد داوینچی ، تولستوی، کلیزس ،گوتییه ، بودا ، فیثاغورث ، ارسطو ، نیچه ، سنک ، ادیسون ، گاندی ، ژان ژاک روسو ، ابوعلی سینا ، صادق هدایت ، نجم الدین رازی ، ابوالعلا معری ، شیخ عطار،

 

 

 

 

گیاهخواری در اسلام


در اسلام همیشه حق انتخاب برای گیاهخواری وجود داشته است.بسیاری از پیروان طریقت های متصوفین و عرفا گیاهخوار بوده اند.صوفی بزرگ Râbi‘ah al-‘Adawîyah از بصره اولین گیاهخوار مسلمان بوده است و شیخ ابومحیدین یک گیاهخوار مشهور مسلمان بوده است. امروزه مسلمانان بسیاری در کشورهای مختلف گیاهخوار می شوند.گرچه عمدتا در مورد آن سکوت اختیار کردند.

بعضی می گویند که در قوانین اسلامی شما اجازه ندارید که از خوردن گوشت امتناع کنید.این فقط عقیده ای صرف است که توسط هیچ یک از منابع دینی پشتیبانی نشده است.دیگران سعی میکنند شما را متقاعد کنند با گفتن اینکه پیامبر (ص)گوشت میخورده بنابراین شما هم باید بخورید.

پیامبر این را به رسمیت شناخته است که هر فرد به لحاظ فردی دارای اختیار در رابطه با خودش است. برخی مسلمانان به نظر می رسد که بر این باورند که خوردن گوشت رکن ششم اسلام یا همچین چیزی است.اما واضح است که هیچ دلیلی برای چنین تفکری وجود ندارد.

قانون اسلام در این مورد کاملا بی طرف است این فقط یک موضوع شخصی برای هر فرد است که می تواند در مورد آن تصمیم بگیرد.

علاوه بر این قرآن فقط نمی گوید گوشت بخورید بلکه میگوید بخورید آنچه که خوب و پاکیزه و بی خطر است و همچنین چیزی که حلال است.بنابراین اگر غذایی پاک نباشد قرآن ما را به خوردن آن تشویق نمیکند با توجه به بیماری هایی که مرتبط با گوشت خوردن  است مانند(سخت شدن شریانها که موجب نارسایی گردش خون و سکته مغزی می شود علاوه بر آن دیگر بیماری هایی مانند عفونت باکتریایی,نقرس و غیره) هورمون ها و آنتی بیوتیک هایی که وارد غذای حیوانات می شوند برای بدن ما مضر هستند.شرایط نامناسب تغذیه و کشتارگاه و خطر آلودگی گوشت وجود دارد.

مواد غذائي موجود در رژيم گياهخواري :


در فهرست زير به برخي مواد غذائي در رژيم غذائي گياهخواري و عناصر موجود درآنها اشاره شده است:

پروتئين:
عدس ، انواع نخود ، آجيل، کلم بروکلی .

آهن:
منابع عمده آهن در رژيم گياهخواري عبارتند از: اسفناج، سبزيجات برگ دار، سبزيجات تيره، دانه ها ، حبوبات ، گندم، گياهان تيره نخود يا حبوبات بويژه عدس و لوبياي قرمز، زردآلو و انجير.

روي:
انواع بنشن، آجيل ( خام ) ، جوانه عدس، ، سبزيجات، جوانه گندم.جوانه ماش

ويتامين ب 12:
سبزيجات دريائي. جوانه گندم

كلسيم:
كلم سبز، بروكلي، كلم پيچ ، شلغم، كنجد، مغز بادام، عصاره سوياي غني شده، آجيل ، بنشن ، جوانه ها، تخمه آفتاب گردان، ميوه هاي خشك ، پرتقال و لیمو شیرین .دانه (کنجد، تخمه افتاب گردان و تخم کتان و ...)

پروتئين:
در گياهخواران بويژه گروه اوو- لاكتو پروتئين مورد نياز با مصرف انواع دانه ها مانند دانه كنجد، تخمه آفتاب گردان وتخم کتان ؛ انواع آجيل مثل بادام و بادام زميني؛ حبوبات ها مانند عدس ونخودو باقلا؛ غلاتي مانند گندم، جو دوسر، ذرت شيرين یا بلال ، برنج قهوه ای  تامين مي شود.
گياهخواران بايد توجه داشته باشند كه پروتئيني كامل است كه 8 اسيد آمينه ضروري را دارا باشد در غير اينصورت كامل نيست و اكثر محصولات گياهي فاقد پروتئين كامل هستند بنابراين بايد انواع آنها مصرف شود تا اين اسيد هاي آمينه تامين گردد.هر چه بدن کار آمد تر باشد پروتئین کمتری نیاز دارد اگر پروتئین زیادی وارد بدن کنید در واقع نیتروژن زیادی به آن رسانده اید و علت احساس خستگی زیاد از این موضوع ناشی می شود .

پتاسيم:
بهترين منبع پتاسيم موز است. گرچه اسفناج و سيب زميني شيرين نيز منابع گياهي خوبي براي آن هستند.
خوردن غذاهاي گياهي و كم چرب و پرهيز از مصرف چربي ها یی که در بدن ایجاد نوع کلستر.ل بد می نماید و بهترین آن در گردو ، سویا ، زیتون وکنجد ، سالهاست توسط متخصصين بهداشت و سلامتي به افراد توصيه مي شود.

 

 

 تامین پروتئین مورد نیاز بدن ، بدون گوشت :

 

 باید بدانید هیچ نوع آمینو اسید ضروری در گوشت وجود ندارد که حیوان از گیاهان بدست نیاورده باشند و نیز انسان ها نتوانند از گیاهانی که می خورند به دست اورند اگر میوه ، سبزیجات و مغزیات و حبوبات و غلات به شکل منظم مصرف کنید تمام آمینو اسید های لازم و ضروری برای ساخت پروتئین در بدنتان را کسب کرده اید . همانطور که در بالا ذکر شد این باور که محصولات حیوانی برای داشتن برنامه غذایی سالم و ضروری هستند تنها بر دو عامل « عادت » و « فرهنگ » مبتنی است .

 

گوشت تنها به علت فقدان بعضی مواد غذایی موجب ایجاد بیماری نمی شود ، بلکه به علت آن چه در خود دارد ( پروتئین زیاد ، چربی ، کلسترول ، انگل ها ، میکروب ها و ویروس های سرطانزا ) برای بدن مضر است .مثلا زنانی که به طور روزانه گوشت مصرف می کنند تقریباً چهار برابر بیش از کسانی که گوشت را کم تر از یک بار در هفته  و یا اصلا مصرف نمی کنند به سرطان سینه دچار می شوند. درمورد ماهی اینکه بسیاری از ماهی ها مملو از مواد شیمیایی و سمی هستند که امروزه در دریاچه ها و اقیانوس ها تخلیه می شوند

 

.ویروس های انسانی موجود در آب های آلوده از طریق آب وارد بدن ماهی می شود و بدون مبتلا کردن ماهی می توانند به بدن انسان انتقال یابند . این مورد تا به حال در حد بی شمارمشاهده شده و شامل ویروس فلج اطفال انسانی ، ویروس کوکساکی و دیگر ویروس هاست که بدلیل پخت ناکافی اتفاق می افتد . دیگر مضرات انواع گوشت ابتلا به سرطان روده بزرگ ، عامل اصلی بیماری های قلبی ، بیماری نقرس ، اسید اوریک بالا ، روماتیسم مفصلی ، سرطان غدد لنفاوی ، کیسه صفرا، پروستات ، و .... در ارتباط با خوردن گوشت می باشد .دلیل دیگر این که توانایی ما برای خوردن گوشت ، تنها فرایند حمایتی است نه یک روش زندگی . زیرا خوردن گوشت نیازمند اسید زیادی برای تجزیه و هضم آن است . این اسید به روده می رسد گوشت را تجزیه می کند و بعد سریع خارج می شود . این است که هروقت مصرف گوشت بویژه گوشت قرمز را متوقف می سازید تغییرات شگفت انگیزی در بدن می افتد برای 10 روز امتحان کنید و ببینید چه احساسی دارید .

 

 

 لبنیات

شیر :

 در طبیعت هرگز دیده نشده جانوران پستاندار بعد از دوران کوتاه شیر خواری در دوران بلوغ و بعد از آن شیر بخورند . هیچ گاه اتفاق نیافتاده که گاو شیر بخورد ، یا اسب ، یا فیل ، زرافه ، یا ... آنها از علف و سبزه و شاخه و برگ درختان تغذیه می کنند .اولین ضرر شیر  برای انسان ایجاد آلرژی است مثل احتقان بینی ، تب یونجه ، آسم ، درد گوش میانی ، سردرد، سرگیجه ، خستگی ، یبوست ، اسهال ، گاز معده ، کاهش اشتها ، کولیت ، آلرزی های پوستی به واسطه شیر به وجود می آید . چرا ؟؟؟ چون در تمام انواع شیر پروتئینی بنام « کازئین » وجود دارد که در شیر گاو 300 برابر بیش از شیر انسان حاوی کازئین است . وجود مقدار زیادی کازئین برای تشکیل و تقویت استخوان های گاو ضرورت دارد . اما این مقدار کازئین در بدن انسان دلمه می شود و ماده ای متراکم ، دشوار هضم و سفت به وجود می اورد که با دستگاه هاضمه چهار قسمتی خود حیوان سازگار ی دارد . دستگاه گوارش انسان با گاو متفاوت است و به همین دلیل پس از خوردن شیر ، این توده کازئین بار زیادی بر دستگاه گوارش وارد می کند که برای هضم آن از کلسیم خون و استخوان برداشت می کند . ثابت شده محصولات لبنی باعث پوکی استخوان می گردند . (نوعی بیماری است که در آن بدن از استخوان های خود کلسیم می گیرد) . آمار شکستگی استخوان در کشور هایی که مصرف شیر و لبنیات بالایی دارند به مراتب بیشتر است .  .شیر بادام و سویا بهترین شیر برای بچه ها که از مادران خود تغذیه نمی کنند می باشد .مورد دیگر در مورد شیر وجود لاکتوز در آن است که در بدن تبدیل به اسید می شود ، برای حفاظت این محیط اسیدی بدن کلسیم را از استخوان ها شستشو می دهد و از طریق ادرار بیرون می فرستد، و باعث کاهش ذخایر کلسیم می شود .بدترین قسمت این است که شیر داخل روده ها را می پوشاند و آن را مانند بتون سفت و سخت می کند . شیر پرزهای روده را که مواد غذایی را جذب می کنند می پوشاند و مانع می شود آن ها نقش اصلی شان را ایفا کنند این بدان معناست که هرچه مواد لبنی بیشتر مصرف شود جذب مواد مغذی سخت تر می شود ، شیر در واقع مانع جذب مواد مغذی غذا ها می شود .

 تخم مرغ :

 امروزه تخم مرغ ها غذاهای طبیعی و سالمی نیستند زیرا از حیواناتی مملو از بیماری تولید می شوند . آماده نمودن تخم مرغ به شیوه آب پز ، سرخ شده ، باعث از بین رفتن باکتری موجود در آن از جمله باکتری « سالمونلا » نمی شود . آلرژی هایی مثل کیست ها ، التهاب ها ، انواع التهاب پوستی ، مشکلات معده ای و روده ای حتی حساسیت هایی همچون قرمز شدن چشم ها و نوعی آلرژی غذایی در مغز نیز به تخم مرغ نسبت داده می شود. در پی آن کاهش دید موقتی همراه با سردرد ، کهیر ، فراموشی ، ضعف حافظه جزیی ، برای فرد بوجود می آورد . بدلیل کلسترول بالا موجب حملات قلبی و سکته می شود کلسترول موجود در سه عدد تخم مرغ از کلسترول حدود 900 گرم همبر گر بیشتر است . تخم مرغ مالامال از کلسترول ، چربی های اشباع و پروتئین های سولفوردار می باشد . سفیده تخم مرغ دارای 100 درصد پروتئین و 70 تا 80 در صد چربی در زرده ( نقل از : سیب پرس اینترنت ) است . در صورتی که  میزان پروتئین مورد نیاز بدن انسان از نوزادی تا انسان بالغ بین 5 تا 15 درصد میزان کالری است . در نتیجه تخم مرغ بیش از ده مرتبه بیشتر از نیاز بدن انسان در خود پروتئین دارد که این میزان پروتئین بار اضافی روی کبد و کلیه و کلیه ارگانهای سوخت وساز هستند که کشنده می باشد . ( دکتر زرین اذر متخصص تغذیه در کالیفرنیا )

پختنی ها :

 

غذایی که با حرارت پخته می شود چون خوراک طبیعی برای انسان نیست سوخت و ساز بدن را دچار اختلال می کند و از حالت و نظم خود خارج می نماید و زیادی مواد غذایی به صورت چربی و سموم در بافت ها جایگزین می شود . و باعث سنگینی وزن می گردد که بر روی ستون فقرات ، قلب ، و ارگانهای مختلف فشار می آورد . امروزه بر کسی پوشیده نیست که پختن ، ویتامین و مواد حیاتی دیگر را ضایع کرده و از بین می برد . ساختمان سایر مواد حیاتی مانند آلبومین ها ، املاح ، اسید ها ، باز ها ، چربی ها و مواد نشاسته ای را به هم زده و آن را تبدیل به مواد زیان آور می کند .« دکتر بیر شر بنر : مقادیر زیادی از خواص فیزیکی و شیمیایی در اثر حرارت تغییر می یابند و هم چنین بعضی ویتامین های مهم منجمله ویتامین سی و پ و اسید فولیک و ویتامین آ را ازدست می دهد . »

 

کسانی که واقعا میل دارند سالم زندگی کنند باید فراموش کنند که در این دنیا غذای پخته هم وجود دارد . یک انسان حقیقی باید بخورد هر چه را که هوس می کند و هر موقعی به هر اندازه ای که اشتهای او اجازه می دهد .

 

این مواد ( عکس بالا ) باعث می شود محیط اسیدی در بدن ایجاد شود که محل مناسبی برای سموم و موجودات ریز هستند.بدن باید در محیط قلیایی باشد در این محیط میکروب ها ، باکتری ها ، ویروس ها ، مخمر ها ، قارچ ها و کپک ها نمی توانند رشد کنند.اگر بخواهید سالم بمانید قلیایی بودن بدن یعنی همه چیز .

 

 

«  بهترین و طبیعی ترین طرز غذا خوردن این است که ما غذای طبیعی و زنده را زیر دندان گذاشته و خوب جویده با آب دهان کاملا مخلوط کنیم فرو ببریم .»

( آوانسیان موسس خام گیاهخواری در ایران )

خوب ، حالا که این چهار مورد در زندگی تغذیه ای ما حذف شد چه بخوریم :

چهار ماده غذایی طبیعی حیات بخش :

یک ) میوه ها:.

 

 

 میوه ها می تواند آرایشی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدانهای مقابله کننده با بیماری ها را برای انسان فراهم کند. در حقیقت گسترش افق دید

 

 نسبت به میوه ها می تواند به طور قابل ملاحظه ای سبب بهبود سلامت فرد شود. بسیاری از افراد تنها به خوردن چند نوع میوه اکتفا می کنند و در این زمینه تنوعی به کار نمی برند در حالیکه خوردن انواع میوه ها میتواند طیف رنگین کمان سلامتی را کامل کند.

 دو ) سبزیجات : يكي از سالم‌ترين و مهم‌ترين بخش تغذيه سبزي‌ها هستند و مي‌توانند خوراك شما را از يك غذاي عادي به يك غذاي فوق‌العاده تبديل كنند؛ مضاف بر اين‌كه خاصيت فراواني دارند و از زماني كه بشر به ياد دارد، به عنوان دارو نيز مصرف شده‌اند.  سبزی ‌های خوش ‌مزه و اشتها آوری که پای ثابت سفره ی بسیاری از خانواده ‌های ایرانی است، ‌ای و درمانی خاص خودشان را دارند. خوب است برای شروع، کمی‌ درباره ی خواص چند قلم از سبزی ‌های رایج حرف بزنیم، سبزی ‌هایی مانند شاهی، ریحان، تره، نعنا، جعفری، ترخون، مرزه، تربچه و بدانید تمام گیاهان معطر یا اسانس دار مانند ریحان ، نعناع ، مرزه و ...در چهار خاصیت مشترک هستند: ضد نفخ، ضد درد، ضد اسپاسم و ضد میکروب. اما جدا از این خواص مشترک، هر کدا‌م ‌شان ویژگی‌ های خاص خودشان را دارند

 

مثلا ریحان خاصیت آنتی ‌اکسیدانی دارد و در نتیجه ضد سرطان است. ریحان اشتها آور، خلط آور(جهت درمان سرفه) و ضد تهوع است. باعث تحریک ترشح شیر در مادران  شیرده می شود و در از بین بردن کرم های روده ای و در درمان کرامپ معده، ورم معده، یبوست و التهاب روده هم کاربرد دارد. ریحان بر روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد و در درمان تحریک های عصبی، خستگی، افسردگی، اضطراب و بی خوابی نقش قابل توجهی دارد.
 


تره تا حدی قادر است بیماری آسم را تسکین دهد. تره در جلوگیری از بروز بیماری های قلبی نقش دارد و برای بهبود بواسیر هم به کار می رود. در ضمن با افزودن تره به غذا هایی مثل گوشت و ماهی می توان بوی بد آن ها را کاهش داد.

 

مرزه سبزی دیگری است از خانواده ی نعناع که بوی خیلی نافذی دارد و به دلیل تند و تیزی مزه ‌اش، کمتر به شکل تازه استفاده می‌ شود ولی برخی خانواده‌ ها در سبزی خوردن  شان مقادیری مرزه می‌ گذارند. مرزه خاصیت ضدمیکروب بالایی دارد، تعریق را کنترل می ‌کند و به همین دلیل به‌ عنوان گیاه ضدتشنگی برای افراد مبتلا به مرض قند تجویز می ‌شود. این گیاه ضد ویروس تبخال، ضدانگل، خلط‌آور، محرک و تقویت ‌کننده ی معده است . نعناع یکی از سبزی‌ های پُرمصرف بوده و در سبزی خوردن نیز به وفور استفاده می ‌شود. نعناع یک گیاه بوته‌ ای چند ساله است که انواع متعددی دارد. از خصوصیات کلی آن

 

 می‌ شود به این موارد اشاره کرد: ضد تهوع و استفراغ، ضد ویروس تبخال، ضد خارش، ضد تب، بازکننده ی برونش و رفع احتقان، صفرا‌ آور و خارج کننده سموم بدن. یکی دیگر از خواص نعناع، ضددرد و مسکن بودن آن است.
 
جعفری :

 

 یکی از سبزی ‌های خوش خوراکی است که در سبزی خوردن استفاده می‌ شود: این گیاه از خانواده ی چتریان یا همان خانواده ی جعفری است. این سبزی کاهش ‌دهنده ی اسیداوریک بوده و در پایین آوردن فشارخون نیز مفید شناخته شده است. بنابراین مصرف آن به میانسالان توصیه می ‌شود. به ‌علاوه، منبع ویتامین‌ های C و بتاکاروتن است و مواد معدنی مانند آهن و کلسیم دارد.
 
ترخون :

 

 از دیگر سبزی‌ های معطر سفره ی سنتی ایرانی است که خصوصیاتی کمی ‌متفاوت از بقیه ی سبزی ‌ها دارد. این سبزی، گیاهی از خانواده ی کاسنی و منبع مواد معدنی مانند

کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. این ماده غذایی هم علاوه بر خصوصیات کلی گیاهان معطر یعنی ضد اسپاسم، ضد درد، ضد نفخ و ضدمیکروب بودن، خواب ‌آور، ضد التهاب و آماس و مسکن درد دندان نیز هست. در کتاب قانون ابن ‌سینا ذکر شده که ترخون دارای نیروی مخدر ضعیف است؛ شاید مسکن بودن ‌اش هم به همین دلیل باشد. خوردن ترخون برای درمان زخم ‌ها و جوش ‌های دهان و دندان نیز مفید شناخته شده است از این رو، به شما توصیه می ‌کنیم حتما آن را در میان اجزای سبزی خوردن ‌تان بگنجانید  .

 سه ) مغز ها :

 

  هنگامی که ما می‌خواهیم کلسیم را به رژیم غذایی‌مان اضافه کنیم، اکثر مردم فکر می‌کنند که فرآورده‌های  شیر، تنها گزینه هست، اما گزینه‌های بسیار دیگری نیز وجود دارد که یکی از این گزینه‌ها ، مغز دانه‌ها هستند . آجیل‌ها و مغزها نه تنها منبع خوبی هستند بلکه آن‌ها حاوی کلسیم نیز می‌باشند . هم مردان و هم زنان از سن 19 تا 50 سال باید 1000 میلی گرم کلسیم در روزو نوجوانان 14 تا 19 سال نیز باید 1300 میلی گرم  کلسیم در هر روز دریافت کنند . در اینجا به معرفی مهم ترین چهار مغریات مقوی    

بعنوان مهم ترین غذای طبیعی می پردازم :

چهار مغز از جمله مواد غذايي هستند كه براي بدن بسيار مفيدند و مي‌توانند يكي از منابع غذايي بسيار مفيد و مغذي در زنجيره غذايي ما باشند. پزشكان متخصص تغذيه توصيه مي‌كنند مصرف اين چهارمغز بايد در سبد غذايي خانواده‌ها قرار گيرد.

فندق :

 

در هر 28 گرم فندق كه به طور متوسط معادل 20 عدد مغز آن است، 176 كالري انرژي نهفته است. اين مقدار فندق داراي 17 گرم چربي، 5 گرم كربوهيدرات، 4 گرم پروتئين و حدودا 2 گرم آب مي‌باشد.

فندق با داشتن روغني خاص (اسيد اولئيك)، پروتئين، كربوهيدرات، بتاسيتوسترول، ويتامين‌ها و املاح ضروري، جايگاه مخصوصي را در بين ديگر مغز‌ها باز كرده است. بتاسيتوسترول كه به مقدار زيادي در فندق يافت مي‌‌شود، اثر فوق‌العاده‌اي در كاهش كلسترول و پيشگيري از سرطان مخصوصا سرطان سينه و پروستات دارد بنابراين مصرف 25 تا 30 گرم فندق در روز، بدن را هم در برابر بيماري‌‌هاي قلبي و هم در برابر سرطان محفوظ مي‌‌دارد.

 ثابت شده است كه مصرف 25 تا 30 گرم فندق در روز، تمامي ويتامين Eمورد نياز در روز را تامين مي‌كند و براي پيشگيري از بيماري‌‌هاي عروق سياهرگ قلبي و سرطان كافي است.روغن فندق بهترين منبع شناخته شده ويتامين E است كه براي سلامت ماهيچه‌هاي قلب و ديگر ماهيچه‌‌هاي بدن ضروري است.

گردو:

 

گردو را به نام «غذاي مغز» نيز مي‌شناسند و اين فقط به خاطر شباهت آن به مغز نيست، بلكه به خاطر وجود امگا 3 فراوان آن است. براي درست عمل كردن مغز، به امگا 3 نياز داريم. مصرف 4 عدد مغز گردو در روز موجب افزايش اسيد چرب ضروري امگا 3 مي‌شود. پانزده درصد از چربي‌هاي گردو از نوع چربي‌هاي غير اشباع و مفيد براي سلامت قلب مي‌باشد.

اين نوع چربي، پايين آورنده كلسترول بد (LDL) و افزايش دهنده كلسترول خوب (HDL) است.يك چهارم فنجان مغز گردو، در حدود 8/90 درصد نياز روزانه بدن به اين چربي ضروري را تامين مي‌كند.

 گردو فوايد زيادي دارد نظير: افزايش قابليت ارتجاعي رگ‌هاي بدن، محافظت در برابر بيماري قلبي، افزايش قدرت ذهن و هوش، مفيد براي تنگي نفس، جلوگيري از ورم مفاصل، مفيد در بيماري‌هاي پوست نظير: اگزما و پسوريازيس (به وجود آمدن لكه‌هاي قرمز رنگ در پوست)، ضد سرطان، داراي آنتي اكسيدان. در بين آجيل‌ها، محافظت از سيستم ايمني، جلوگيري از لخته شدن خون، تنظيم سوخت و ساز در بدن، تنظيم فشار خون، تنظيم قند خون، جلوگيري از پاركينسون و آلزايمر، جلوگيري از سنگ كيسه صفرا، حفاظت از استخوان، روغن گردو درمان كننده دردهاي مفاصل است و جذب مواد غذايي را آسان مي‌كند.

پسته:

 

مقدار فراوان آهن موجود در مغز پسته و توانايي بدن براي جذب بالاي آن باعث شده كه پسته به ماده‌اي موثر براي درمان كم‌خوني فقرآهن معرفي شود. در ضمن پسته حاوي مقداري پروتئين گياهي، اسيدهاي چرب ضروري، فيبر، روي، كلسيم، فسفر و ويتامين E مي‌باشد كه همه اين مواد براي سلامتي مفيد مي‌باشند.

 

مغز پسته حاوي مقاديري ويتامين A ، آهن، اسيدهاي چرب غيراشباع، ويتامين E ، ويتامين ب 1، ب 2 ، ب 6 ، پتاسيم، پروتئين، روي، سلنيوم، فسفر، فولات، فيتواسترول، كلسيم، مس و فيبر است. ويتامينA موجود در پسته به بينايي در تاريكي كمك كرده و محرك رشد سلول‌ها و بافت‌هاي بدن است.

بادام:

 

بادام داراي مقدار زيادي چربي است، اما از نوع غير اشباع! اين چربي خطر بيماري‌هاي قلبي را كم مي‌كند. تحقيقات نشان داده است كه تمامي مغزهاي خوراكي، بيماري‌هاي قلبي و كلسترول بد را دور مي‌كنند.

ويتامين E در پوست بادام وجود دارد. اين ويتامين، يكي از انواع آنتي اكسيدان‌هاست. فوايد آنتي اكسيدان‌ها در بدن بسيار زياد است. آنتي اكسيدان‌ها جلوي برخي امراض را مي‌گيرد، از جمله: سرطان، بيماري قلبي، فراموشي، آلزايمر، خوب عمل نكردن سيستم ايمني، آب مرواريد چشم (كاتاراكت)، ضعيف شدن ماهيچه‌ها و همچنين بر سلامتي پروستات اثر مي‌گذارند و از تخريب سلول‌ها و DNA جلوگيري مي‌كنند.

بادام داراي منيزيم و پتاسيم است. هنگامي كه به مقدار كافي منيزيم در بدن باشد، در خون جريان مي‌يابد و اكسيژن و مواد مغذي را سريع تر حمل مي‌كند و جلوي افزايش ضربان قلب را مي‌گيرد.

 چهار )   جوانه ها :

 

امروزه نقش و اهمیت جوانه ها به نحوی مطرح است كه كارشناسان علوم تغذیه بر مصرف آن تأكید كرده و آن را در سبد غذایی روزانه خانواده ها معرفی می كنند. در واقع جوانه ها موادغذایی هستند كه با روند طبیعی رشد و تولیدشان، در گروه سبزی ها، آن هم با ارزش غذایی بالا از نظر ویتامین ها و املاح محسوب می شوند. در كشور ما از هزاران سال پیش، در دوران باستان جوانه ها و اهمیت استفاده آنها برای مردم شناخته شده بود.

 
● جوانه گندم ما را خوش خلق می کند

 

 جوانه گندم سرشار از ویتامین های گروه B و E است و نسبت به دانه آن ۳ تا ۱۲ برابر ویتامین B و ۳ برابر ویتامین E دارد و در هر ۱۰۰ گرم آن ۲۰۰ کالری انرژی نهفته است. ویتامین B موجود در

 جوانه گندم با تنظیم سیستم عصبی، کم خوابی، استرس، خستگی و بی حالی را رفع و باعث آرامش خاطر می شود. این جوانه به واسطه سلنیوم، منیزیم و ویتامین E رادیکال های آزاد مضر بدن را حذف و

موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش فعالیت های مغزی می شود. همچنین فعالیت غدد جنسی را زیاد و اکسیژن بدن را تامین می کند و برای رفع التهابات بدن مفید است.

 ● جوانه ماش سموم بدن را دفع می کند

 

 این جوانه سرشار از ویتامین C بوده و به جذب آهن مواد غذایی کمک می کند. خاصیت بارز این جوانه برطرف کردن خستگی و رخوت است. جوانه ماش باعث ازدیاد شیر مادران شده، ادرارآور است، سموم بدن را دفع می کند و صفرابر است. این جوانه خاصیت چاق کنندگی ندارد.

 ● جوانه شبدر، التیام دهنده علائم یائسگی

 این جوانه ویتامین های C،A و آهن و کلسیم فراوانی داشته و کم کالری است و باعث تنظیم هورمون های بدن می شود، برای آرامش

 اعصاب مفید است، گرگرفتگی و بدخلقی ناشی از علائم یائسگی را بهبود بخشیده و تصفیه کننده خون و تقویت کننده کبد است و از پرفشاری خون می کاهد.
● جوانه یونجه معدن آهن
این جوانه حاوی انواع مواد مغذی بوده و به دلیل دارا بودن منگنز و کروم در ساخت انسولین طبیعی بدن نقش مهمی داشته و عرب ها آن را سلطان جوانه ها می نامند. جوانه یونجه به جهت دارا بودن ساپونین

  موجب کاهش کلسترول بد خون شده و سختی و رسوب عروق را کاهش می دهد. کلسیم بالای آن برای استخوان سازی کودکان در حال رشد مفید است و ۲ برابر اسفناج آهن دارد و سرشار از ویتامین C است. به یاد داشته باشید که این جوانه تا حدودی نفاخ و ملین است.
● جوانه عدس انرژی را زیاد می کند این جوانه حاوی ویتامین های
A، B، C، اسید فولیک و املاح آهن، فسفر و کلسیم است. جوانه عدس مقوی قلب، تصفیه کننده خون، شستشودهنده کلیه ها و افزاینده انرژی است. همچنین فیبر آن نقش موثری در کاهش کلسترول و پرفشاری خون و تنظیم ترشح انسولین داشته و به دلیل پروتئین زیاد خاصیت سیر کنندگی بالایی دارد.

 ● جوانه نخود پروتئین بالایی دارد   این جوانه پروتئین زیادی داشته و در مقایسه با دانه آن نرم تر و قابل هضم تر است. بسیار انرژی زا بوده و سرشار از فسفر، کلسیم، آهن و ویتامین های گروه B و E است و میزان مواد معدنی آن ۵ برابر دانه نخود است.

 ● جوانه را خام مصرف کنید
جوانه ها را می توانید پس از آبکشی با آب سرد  می توانید داخل انواع سالاد کاهو، کلم یا سالاد شیرازی بریزید و استفاده کنید. بهتر است برای نفع بیشتر از خواص تغذیه ای جوانه ها، آنها را خام مصرف کنید.

       

 

نتیجه اینکه

      هدف این گفتار ، آشنایی با مفهوم یک تغییر بنیادین ، و شناخت موانع و رویکرد ما نسبت به موضوع است . ایجاد هر تغییر بنیادی ، نیازمند شکستن عادات و الگوهای  ذهنی و رفتاری پیشین است و چنین امری ، پایدار و ماندگار نخواهد شد مگر با آگاهی کامل یک پشتوانه فکری درست همراه گردد و بدون فشار ، به طور خود انگیخته پیش رود . تجربه نشان داده است که برای تغییر یک عادت نا درست ریشه دار ، قطع کردن ناگهانی و بیرون راندن آن به زور ، نتیجه بخش نیست . بهترین راه ، قرار دادن یک روش درست در کنار عادت قدیمی و توجه آگاهانه به روش جدید و مراقبت از آن است که سبب رشد ، استوار شدن تدریجی و جایگزین شدن آن می گردد . مانند پرورش یک بوته گل سرخ که به توجه و مراقبت نیاز دارند و یک شبه شکوفه نمی دهد ، ذهن و بدن ما نیز به زمان نیاز دارد و بدیهی است که این دوره زمانی ، بسته به افراد متفاوت است . بنابراین تن سالم و توانا به معنای جسم ، روان ، ذهن و روح متعادل ، سالم و نهایتاً توانا در بهره بری از قابلیت های بالقوه و بی پایان آدمی است و منجر به عیان شدن گنج پنهان وجود انسان می گردد که در بر دارنده تمامی دانشها و کل اطلاعات هستی است . باشد که با انتخاب خوراک برین ، نخستین گام به سوی سلامت کامل جسم ، ذهن و روان برداشته شود ، که روح سالم در بدن سالم است و تن نا سالم ، جایگاه روح نا آرام است که مجالی برای ادراک سطوح لطیفتر هستی و خویشتن حقیقی خویش ندارد .

منصور میرزابابایی

امرداد و شهریور 1393

 

 

 

 

منابع و ماخذ :

 

طبیعت طبیب  دکتر جری لی هور

زمین زمان انسان مزدا مومنی

خام گیاه خواری   علی اکبر رادپویا

خام خواری  آ . آوانسییان

سایت دکتر زرین آذر

بدن سالم با تغذیه سالم  دکتر مارک آناستازی

سایت آکا ایران

پرشین  وی

سیمرغ

بیتوته

ویکی پدیا

سایت پزشکی

شفاف

تبیان

آفتاب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید