امیدواریم با مشارکت و تعامل جنابعالی با هنرمندان این عرصه، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این هنر والا باشیم

اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر ایران، طی پیامی انتخاب سید عباس صالحی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تبریک گفت. دراین پیام آمده است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر سید عباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتخاب جنابعالی را به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

توجه ویژه دکتر صالحی امیری در مدت اندک وزارتشان به تئاتر و رواج ایده‌واگذاری امور به صنف و خانه تئاتر ما را امیدوار به جبران مافات گذشته کرد. در همین مدت اندک ما نزدیک 10 ملاقات داشتیم، جالب‌توجه است که با همه وزرای پیش از ایشان این آمار رقم نخورده است.

گفتمان اعتدال فرهنگی. سیاست‌گذاری حمایت و نظارت مرکز هنرهای نمایشی و نه بیش.توجه به‌پیش کسوتان. واگذاری امور به صنوف و مشارکت هنرمندان در تعیین سرنوشت خود و حرفه‌ی شریفشان. بهبود وضعیت بیمه تأمین اجتماعی هنرمندان که مدتی اوضاع اسفباری را می‌گذراند. تشکیل نظام صنفی هنر- آن‌طور که در سازمان نظام پزشکی نزدیک نیم‌قرن شاهد آن هستیم – و اموری دیگر از اولویت‌های برنامه ایشان عنوان شد که بعضی از آن‌ها ازجمله انتصاب مدیران عامل خانه تئاتر، سینما و موسیقی به عنوان هیئت‌مدیره صندوق اعتباری هنر در رویکردی استثنایی از حرف به عمل در آمد.

در نظر بگیرید این‌همه، رافع همه‌ معضلات موجود در تئاتر نیست، امیدواریم با مشارکت و تعامل جنابعالی با هنرمندان این عرصه، شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این هنر والا باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید